Technical Manager

AMO Parteners

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie multinationala care furnizeaza solutii de climat interior.

Coordonarea activitatii Departamentului Tehnic
Consultanta de specialitate pentru clienti si pentru departamentele de vanzare, montaj si service
Managementul tuturor aspectelor departamentului tehnic (planificarea resurselor, intocmirea planului financiar, incadrarea in bugete, atingerea target-urilor)
Verifica intocmirea corecta a devizelor proiectelor de executie pentru lucrarile contractate
Supervizeaza activitatea de proiectare si acorda asistenta tehnica
Asigura consultanta tehnica in alegerea solutiilor constructive in ceea ce priveste ofertele finale catre clienti
Redactarea documentatiei tehnice (specificatii, standarde, cereri de oferta, memorii)
Asigura urmarirea proiectelor executate in ceea ce priveste incadrarea lor in permisele de executie
Mentine contactul cu autoritatile locale privind intrunirea tuturor cerintelor legale
Luarea de masuri in domeniul protectiei muncii sub aspectul instruirii personalului si examinarii asupra cunostintelor acestuia

CERINTE

Studii superioare tehnice
Experienta in domeniul HVAC (minim 5 ani)
Experienta in management tehnic (minim 2 ani)
Cunostinte foarte bune de limba engleza
Buna cunoastere a normelor tehnice romanesti in domeniul HVAC.

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru profesionist
Expunere internationala
Pachet salarial atractiv

HR Company providing selection&recruitment, executive search and head-hunting