Technical Lead/Senior Developer

BitDefender

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Va actiona ca mentor pe probleme tehnice pentru echipa coordonata
- Coordoneaza echipa de programatori
- Reestimeaza periodic modulul, actualizeaza si comunic¿ eventualele probleme si riscuri

CERINTE

- 2-3 ani de experienta in programare C++/MFC
- Experienta in coordonarea de echipe
- Abilitati de project manager
- Foarte bune abilitati de comunicare
- Capacitate de organizare si planificare

BENEFICII OFERITE

- lucru intr-o echipa tanara si intr-o companie multinationala;
- dezvoltare personala si profesionala;
- training si teambuilding;
- facilitati medicale;
- pachet salarial competitiv.

BitDefender protejeaza peste 40 de milioane de utilizatori de calculator din 100 de tari. Tehnologia revolutionara de interceptare a virusilor a fost recunoscuta de 28 de Academii de Stiinte din Comunitatea Europeana prin premiul IST 2003 si este certificata de catre cele mai prestigioase laboratoare de testare din lume (ICSA, Virus Bulletin, CheckMark). BitDefender detine repezentante locale in Germania, Spania, SUA si Romania.