TECHNICAL ADVISOR

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Efectuarea analizelor tehnice si a ofertelor corespunzator cu nevoile clientilor si ale echipei de vanzari.
- Propunerea de solutii tehnice pentru imbunatatirea ofertelor comerciale;
- Coordonarea ofertelor tehnico-comerciale impreuna cu echipa de vanzari pentru a imbunatati implementarea lor.
- Tinerea evidentei ofertelor si sa intocmirea de statistici
- Asistenta tehnica echipei de vanzari, precum si clientilor, prin telefon sau la fata locului.
- Oferirea de suport tehnic echipei de vanzari, efectuarea de vizite la fata locului sau la sediile consultantilor principali, impreuna cu echipa de vanzari.

Clientul nostru este prezent in peste 60 de state si reprezinta un nume de referinta in domeniul sistemelor pentru instalatii electrice si retelelor informatice pentru cladiri rezidentiale, comerciale si industriale

CERINTE

- Studii superioare technice (absolvent Facultatea de Energetica/ Facultatea de Electrotehnica)
- Min. 3 ani experienta pe o pozitie similara;
- Cunostinte limba engleza;
- Cunostinte PC: Mocrosoft Word, Excel, AutoCad;
- Bune abilitati de comunicare.

Avand deschise peste 6.600 de birouri in 70 de tari ale lumii, Adecco este liderul mondial in domeniul resurselor umane ce ofera servicii de selectie si recrutare, gestiune de personal temporar sau permanent, calcul salarial si testare.
Adecco in Romania este la momentul actual lider de piata, cu birouri deschise in 9 orase, si reusind in 2005, urmare a cererilor inregistrate, sa ofere candidatilor sai peste 2.500 de noi locuri de munca. Pentru a intra in baza de date a celui mai mare furnizor de servicii de HR din Romania, va rugam sa accesati site-ul www.adecco.ro si sa va depuneti CV-ul la noi.