Team Manager/Consultant Asigurari

Grawe Romania Asigurare S.A

Job expirat

RESPONSABILITATI

Prospectarea permanenta a pietei si promovarea serviciilor financiare
Contactarea potentialilor clienti
Identificarea nevoilor de asigurare ale clientilor
Construirea de oferte pentru clienti si finalizarea vanzarile
Ofererirea de servicii post vanzare clientilor pe durata derularii contractului

CERINTE

Studii medii, studiile superioare constituie avantaj
Sa ai cunostinte operare calculator
Sa fii persuasiv si perseverent
Sa ai spirit de initiativa si capacitate de a relationa cu diverse tipologii de oameni
Sa ai bune abilitati de comunicare, negociere si orientare catre rezultate
Experienta in vanzari/asigurari constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

Oferim:
- parte fixa plus comision
- sistem de comisioane şi bonusuri attractive;
- training pe domeniile vânzări şi leadership sustinute de MBA Training & Marketing;
- posibilitatea de a dezvolta o carieră pe termen lung;
-desfasurarea activitatii intr-un mediu tanar si competitiv;

Grupul financiar internaţional GRAZER WECHSELSEITIGE VERSICHERUNG AG (Grawe) a decis în anul 2000 intrarea pe piaţa românească a asigurărilor de viaţă prin înfiinţarea societăţii Grawe România Asigurare SA, al cărei acţionar majoritar este, deţinând 99,98% din capitalul social.
Reprezentăm o forţă reală pe piaţa românească de asigurări deoarece punem în permanenţă clientul pe primul loc. Scopul nostru este să oferim cele mai bune produse şi servicii în orice moment, pentru a fi demni de motto-ul nostru: “Asigurarea de partea TA”.