Team Manager -Administrare de Servere de Aplicatii Web, Sisteme de Operare, Baze de Date Relationale

SoftNet Development & Consulting S.A

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Administrare de sisteme de operare UNIX (IBM AIX, Sun Solaris etc) si Linux instalare, configurare, optimizare, cluster de servere, interventii pt rezolvare probleme tehnice etc
- Administrare de baze de date Oracle/DB2, instalare, optimizare, cluster de baze de date, asistenta tehnica post-instalare
- Sisteme de Storage
- Optional administrare de IBM Content Manager, administrare de retele bazate pe IBM Tivoli, HP Open View sau similar.
- Optional instalare si administrare sisteme de tip Identity Management (IBM, Sun etc.)
- Asistenta tehnica post implementare pentru infrastructuri IT complexe

CERINTE

- Absolvent al unei facultati cu profil de specialitate: Informatica, Economic ¿ Cibernetica, Matematica sau Automatica - Calculatoare
- Certificari sau cursuri IBM pentru platforma DB2, Lotus Domino/ Notes, Content Manager sau Websphere sunt considerate un plus
- Experienta in lucrul direct cu reprezentantii beneficiarului in cadrul proiectelor
- Limba engleza de specilitate- fluent; o alta limba de circulatie internationala reprezinta un plus
- Rezistenta la stres
- Capacitate de organizare si planificare, abilitati de a gestiona simultan mai multe evenimente deosebite, capacitatea de a propune soluţii, excelenta abilitate de a lucra in echipa, rezistenta la stres, responsabilitate, flexibilitate.

BENEFICII OFERITE

- Postul da posbilitatea de lucru cu cele mai avansate tehnologii ale momentului intr-un domeniu de mare interes si ofera pe termen mediu deschiderea catre o cariera de consultant in domeniul IT sau de Project Manager
- Mediu de lucru modern intr-un colectiv de profesionisti
- Training si certificare internationala in tehnologii software specifice asigurata de companie
- Pachet compensatoriu atractiv corelat cu performata profesionala

SoftNet Development & Consulting S.A. este o companie lider in dezvoltarea si implementarea de proiecte software si de consultanta in domeniul informatic, fiind primul IBM Premier Software Business Partner din Romania si un important partener Microsoft in domeniul Document Management.
Principala arie de interes o reprezinta proiectele de Document Management, Content Management, Internet Banking, arhivare de informatii si documente, ERP, consultanta, infrastructuri de comunicare electronica a informatiilor pentru organizatii de mari dimensiuni.