Team Leader Recuperare Creante

CONSULTEAM ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru unul dintre clientii nostri, lider mondial în domeniul sau de activitate, cu o experienţă de peste 100 de ani, recrutam Team Leader Recuperare Creante

Obiectiv: organizarea si supervizarea activitatii agentilor de recuperare

Sarcinile zilnice:
Planificarea activitatii agentilor care se ocupa de recuperarea debitelor
Conducerea echipei pe care o coordoneaza
Repartizarea sarcinilor individuale in functie de sarcinile intregii echipe si de necesitatile de business
Asigura un nivel ridicat de performanta si profesionalism in cadrul echipei si in relatia cu clientii
Asigura raportarea specifica
Evalueaza rezultatele individuale ale fiecarui membru al echipei si se asigura de imbunatatirea rezultatelor acestora

Rolul functiei este deosebit de important in reusita misiunilor si a optimizarii rezultatelor, team leader-ul trebuie sa identifice tendintele importante si disfunctionalitatile, sa interactioneze in mod regulat cu responsabilul recuperarilor din Franta astfel incat sa poata pune in aplicare planul de masuri corective. Va cauta in mod sistematic sa imbunatateasca activitatea si performanta echipei prin intermediul unei analize amanuntite si sistematice a spetelor de care ia cunostinta.

Team leader-ul va gestiona anumite conturi si va interveni direct ori de cate ori va fi cazul. Va acorda sprijin in mod permanent membrilor echipei pentru situatiile dificile.
Prin intermediul experientei si abilitatilor sale (rigoare, spirit analitic, motivare), team leader-ul va intega si adapta procedulrile si sistemele organizationale la nivel de group (international) cu cele locale, printr-o comunicarea adecvata catre membrii echipei locale (din Romania).

Competente de relationare:
Imbunatatirea performantei si eficientei echipei
Crearea si mentinerea unei atmosfere competitive, in mod constructiv
Managementul stresului, avand in vedere in vedere sezonalitatea activitatii si obiectivele ambitioase ale companiei.

CERINTE

Experienta in domeniul recuperarii, minim 3 ani
Limba franceza – avansat
Experienta in management

BENEFICII OFERITE

Se ofera pachet salarial avantajos, scolarizare in strainatate, contract pe perioada nedeterminata si un mediu de lucru motivant - care sustine activ dezvoltarea profesioanala si personala

Recruiting Agency. ConsulTeam is part of VEDIOR GROUP. We offer our clients a broad range of professional services, including: HR Consulting, Personnel Recruitment, Executive Search, Training , Payroll & Personnel Administration. We seek motivated people whose attitude and problem-solving skills show strong potential for success.