TEAM LEADER Asigurari&Pensii

GRAWE Asigurari&Pensii

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordonarea echipei atat in activitatea de vanzare cat si de post-vanzare;
- Participarea la programul de training regional si national;
- Respectarea cu strictete a politicii de vanzari a Companiei;
- Urmarirea contractelor de asigurare aflate in portofoliul echipei;
- Intocmirea rapoartelor de activitate.

CERINTE

- Absolventi studii superioare (domeniul economic, juridic prezinta un avantaj);
- Personalitate placuta cu foarte bune abilitati de comunicare;
- Abilitati de negociere, motivare si coordonare;
- Orientare spre rezultate;
- Persoane ambitioase si dinamice;
- Experienta in asigurari sau vanzari directe;
- Experienta in management constituie avantaj.

BENEFICII OFERITE

- Finantare continua pe toata durata colaborarii (300euro/500euro);
- Pachet de bonusuri motivant (lunar, trimestrial si anual) atat pentru activitatea proprie cat si pentru activitatea echipei;
- Sistem de comisionare performant atat pentru vanzari proprii cat si pentru vanzarile echipei;
- Program de training extensiv, la nivel regional, national si extern;
- Posibilitati reale de promovare in cadrul Companiei.

Grawe România ¿i-a început activitatea în octombrie 2000, vizând domeniul asigur¿rilor de via¿¿. De¿inând 99,98 % din pachetul de ac¿iuni, grupul Grawe este ac¿ionarul majoritar al companiei române¿ti. In prezent Grawe opereaza atat pe piata asigurarilor de viata cat si sanatate, accident, locuinte si bunuri furnizand noi si noi solutii clientilor sai actuali si viitori.

Ne conducem dup¿ urm¿torul motto: “Asigurarea de partea TA”, iar strategia noastr¿ este s¿ punem în permanen¿¿ clientul pe primul loc, s¿ îi oferim cele mai bune produse ¿i servicii în orice moment.

De când am intrat pe pia¿¿ ¿i pân¿ în prezent, seriozitatea ¿i profesionalismul ce ne caracterizeaz¿ au determinat un num¿r de peste 150.000 de clien¿i s¿ opteze pentru produsele noastre.

La sfâr¿itul anului 2006 societatea Grawe România ocup¿ locul 5 pe pia¿a asigur¿rilor de via¿¿, aceasta reprezentând o cre¿tere cu 3 pozi¿ii în top fa¿¿ de anul trecut. Realizand 45.717 noi contracte, cu un total de Prime Brute Subscrise de 64.537.607 RON , tendinta de crestere a companiei se pastreaza, acest lucru aducand o crestere a cotei de piata si o stabilizare a unui brand de succes.

Datorita faptului ca pentru noi clientii sunt pe primul loc dorim sa le oferim acestora in continuare serviciile cele mai bune. Acest lucru nu il putem realiza decat daca echipa noastra este formata din adevarati profesionisti, retribuiti ca atare.