team leader

GRAWE ROMANIA SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Coordoneaza si controleaza activitatea analistilor proprii din partenerii
• Mentine si dezvolta portofoliul de parteneri activi, in conformitate cu obiectivele atribuite de catre AreaSalesManager.
Organizeaza activitatea biroului de credit in locatiile unde se decide deschiderea unui nou birou / relocare
• Monitorizeaza si optimizeaza permanent activitatea biroului de credit prin coordonarea directa a activitatii analistilor si consultantilor de vanzari din locatiile partenerilor.
• Asigura coordonarea suportului operational/logistic/marketing/IT&C etc cu sprijinul departamentelor implicate.
• Recruteaza impreuna cu responsabilul de resurse umane cand apare o nevoie de personal in zona alocata.
• Asigura implementarea proceselor operationale si de vanzare la parteneri.
• Dezvolta reteaua de acceptare a cardurilor.
• Instruieste analistii proprii si ai partenerilor in ceea ce priveste cunoasterea procedurilor si utilizarea aplicatiei proprii si se asigura de insusirea si respectarea acestora.
Internal & External Contacts:
• Colaboreaza cu ceilalti membrii ai echipei de Vanzari, si cu colegii din departamentele implicate in desfasurarea si finalizarea proceselor de vanzare

CERINTE

Studii superioare.
• Experienta in Vanzari( minimum 2 ani)
• Cunoasterea pietei specifice constituie un avantaj.
• Abilitati de comunicare, negociere, motivare.
• Energic, optimist, increzator in fortele proprii

BENEFICII OFERITE

program de training extensiv,la nivel regional si national;
-finantare continua pe toata durata colaborarii;
-pachet de bonusuri motivant;
-sistem de comisionare performant;
-posibilitati reale de promovare;
-mediu de lucru profesionist

DESCRIEREA FIRMEI

CONCERN FINANCIAR AUSTRIAC CU O VECHIME DE PESTE 180 DE ANI