TAX Manager, Cod. Ref. TXM0520

BDO Conti Audit SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

A. Atributii operationale
1. Managementul proiectelor de revizie fiscala
2. Supervizarea lucrarilor de consultanta si revizuirea lor din punct de vedere calitativ inainte de a fi transmise partenerului pentru aprobare
3. Participarea la intalniri cu clientii, cu sau fara prezenta partenerului
4. Comunicarea/evidenta numarului de ore lucrate pe proiect si stabilirea, impreuna cu partenerul, a sumelor de facturat catre clienti

B. Atributii administrative
1. Organizarea trainingului intern
2. Evaluarea subordonatilor
3. Participarea la procesul de recrutare a consultantilor de taxe

C. Alte atributii
1. Pregatire individuala de exceptie in domeniul impozitului pe profit si al TVA
2. Supervizarea directa a departamentului Corporate (direct and indirect taxation)
3. Articole in publicatii de specialitate
4. Indeplinirea atributiilor de reprezentare si de control delagate de catre partenerul de taxe
5. Pregatirea si revizuirea publicatiilor BDO si a materialelor de marketing

CERINTE

- Absolvent studii superioare economice
- Cunostinte solide de contabilitate/fiscalitate
- Cunostinte solide audit
- Cunostinte legislatie/drept reprezinta avantaj
- Experienta profesionala minim 5
- Experienta in firme de audit reprezinta avantaj (minim 2 ani)
- Disponibilitate deplasare in tara (sporadic)
- ACCA in stadii avansate/terminat reprezinta avantaj
- Consultant fiscal/expert contabil reprezinta avantaj

- Abilitati de comunicare si relationare cu clientii;
- Abilitati de coordonare echipa
- Planificare si organizare
- Cunostinte avansate in folosirea calculatorului (MS Office, Internet, E-mail);
- Flexibilitate, creativitate, spirit de echipa
- Engleza avansat

BENEFICII OFERITE

- Companie multinationala
- Formare profesionala asigurata de companie
- Posibilitatea de a avansa rapid in cariera
- Mediu de lucru prietenos
- Asigurare medicala
- Acces gratuit la facilitati de sport si relaxare

BDO International este o retea internationala de firme de contabilitate publice, numite Firme Membre BDO, furnizand servicii clientilor internationali. Veniturile totale realizate de Firmele Membre BDO s-au ridicat la 4.7 mld. USD in 2007. Intreaga retea cuprinde 626 de birouri, in 110 de tari si aproximativ 31.576 parteneri si angajati ai Firmelor Membre, care furnizeaza servicii de consultanta in intreaga lume. BDO International este reprezentata in Romania de BDO Conti Audit, societate cu sediul central in Bucuresti. Principalele domenii de expertiza ale acesteia sunt:
- Audit financiar
- Corporate finance
- Privatizare
- Implementarea de proiecte internationale
- Reorganizare judiciara si lichidare
- Servicii de contabilitate
- Consultanta fiscala