TAX MANAGER

Grafton Recruitment

Job expirat

RESPONSABILITATI

Alaturi de clientul nostru, o companie multinationala specializata in consultanta financiara si servicii externalizate, poti aplica pentru o pozitie de:

TAX MANAGER

Responsabil pentru:

* activitatea departamentului de taxe;
* construirea unei echipe in vederea optimizarii calitatii muncii depuse in departamentul din care face parte, precum si mentinerea unei atmosfere placute in echipa;
* distribuirea atat a sarcinilor cat si a clientilor catre subordonatii sai;
* monitorizarea activitatii tuturor subordonatilor sai;
* reprezentarea intereselor companiei pe durata intalnirilor cu Clientii;
* inceperea unei cooperari cu clientii noi;
* mentinerea comunicarii cu clientii societatii, prelucrarea cerintelor acestora;
* intocmirea bugetului anual al departamentului si incadrarea cheltuielilor in buget.

CERINTE

Ai putea fi candidatul ideal daca intrunesti urmatoarele cerinte:

* nivel superior de educatie profesionala / studii universitare cu specializare in domeniul economic;
* cunoasterea legislatiei locale si internationale in domeniul fiscalitati;
* cunostinte de limba Engleza la un nivel avansat;
* cunostinte de MS Office (MS Word, MS Excel, MS Outlook) la nivel de utilizator;
* excelente capacitati comunicationale si relationale;
* atentie la detalii si acuratete in lucru;
* gandire logica si sistematica;
* abilitati de a conduce o echipa.

BENEFICII OFERITE

Compania ofera provocari reale, mediu de lucru competitiv si oferta financiara peste medie.

Founded in 1982, Grafton Recruitment has established itself as a world class provider of recruitment solutions. Grafton has experienced an impressive growth pattern in the last five years. The network has built to a total of 70 branch operations spanning 19 different countries including the United Kingdom, Republic of Ireland, Chile, Czech Republic, Slovakia, Hungary, Poland, Lithuania, Russia, Portugal, France, Austria, Belgium, Turkey, UAE and Romania.