Tax Consultant

BDO Conti Audit SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

BDO Conti face parte din una dintre cele mai mari retele internationale de consultanta, cu o prezenta globala si cu o crestere sustinuta in ultimii ani. Compania noastra ofera servicii profesionale de audit, contabilitate, corporate finance, consultanta fiscala si servicii de reorganizare. Departamentul de taxe al BDO Conti recruteaza persoane entuziaste pentru pozitii de consultanti taxe care doresc sa creasca odata cu firma. Atributiile principale constau in preluarea si analizarea cererilor clientilor, furnizarea de opinii profesionale si realizarea de revizii fiscale la standarde ridicate de calitate. Mediul de lucru este meritocratic, bazat pe corelarea pachetului compensatoriu cu responsabilitatile asumate

CERINTE

- Absolvent de studii superioare economice sau drept. Certificarile profesionale (ACCA, Camera Consultantilor Fiscali etc.) sunt un plus;
- Cunostinte solide de contabilitate/fiscalitate si de limba engleza. Cunoasterea limbii germane reprezinta un avantaj consistent;
- Experienta profesionala in firme de consultanta este deasemenea un avantaj;
- Aptitudini de prezentare si stil elegant de scriere sunt o cerinta obligatorie pentru pozitiile superioare (senior consultant, manager).

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv (va fi comunicat doar candidatilor selectati);
- Posibilitatea dezvoltarii carierei pe termen lung (training intern si extern asigurat) intr-o companie de prestigiu si intr-un mediu placut, international;
- Lucru intr-o echipa tanara si dinamica, in cadrul unei companii internationale de audit si consultanta fiscala.

BDO este o organizatie internationala specializata in audit financiar si consultanta, cu peste 550 de birouri in 96 de tari si mai mult de 21.000 de angajati. Peste tot in lume BDO ofera servicii de audit, contabilitate, consultanta legala si fiscala, corporate finance, reorganizari judiciare si lichidari, inclusiv fuziuni si achizitii, privatizari si participari la tranzactiile publice. BDO este reprezentata in Romania de BDO Conti Audit, societate cu sediul central in Bucuresti.