SYSTEMS / NETWORK ADMINISTRATOR

A Rond SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- asigura functionarea sistemului IT al firmei
(mesagerie, administrarea sistemelor, administrarea retea etc.)
- executa backup-ul datelor, arhivare si stocare,
- asigura integritatea bazelor de date
- asigura managementul si monitorizarea sistemelor si infrastructurii IT
- asigura configurarea si administrarea echipamentelor IT (servere, switch-uri, routere etc)
- asigura functionarea sistemelor de comunicatii
- asigura confidentialitatea, integritatea si disponibilitatea datelor si sistemelor IT

CERINTE

- preferabil absolvent al Facultatii de Informatica, Automatica sau Electronica
- cunostinte medii de hardware PC, retele de calculatoare, comunicatii
- cunostinte medii de sisteme de operare statii de lucru si servere Windows si Linux
- cunostiinte de limbaje de programare (cel putin doua): PHP, Perl, C++, Java, SQL
- cunostiinte de tehnologia comunicatiilor, voce si date
- cunostinte de limba engleza citit/scris/vorbit

BENEFICII OFERITE

- se asigura pachet salarial atractiv
- participarea la proiecte new media cu vizibilitate atat pe piata din Romania cat si cea internationala

A Rond furnizeaza servicii interactive si de branding online, aplicatii web si design pentru tipar dedicate afacerilor.
Misiunea noastra este sa ajutam compania sau organizatia dumneavoastra sa-si atinga intreg potentialul prin promovarea strategica pe Internet.