Systems Engineer - Microsoft

Georgia Management

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Analiza cerinte de business
- Design solutii de infrastructura si de colaborare Microsoft, solutii de securitate
- Implementare solutii Microsoft (Active Directory, Exchange, SharePoint, Lync, System Center, Hyper-V)
- Implementare solutii de virtualizare (Hyper-V, vmWare)
- Implementare solutii securitate (Trend Micro, Kaspersky, Forefront, Websense, CheckPoint)

CERINTE

Studii: absolvent facultate sau student an terminal facultate profil tehnic (preferabil Automatica si Calculatoare, Electronica, Matematica – Informatica)
Cunostinte:
- administrare sisteme de operare: Windows 7, Server 2003, Server 2008 /R2
- experienta administrare si implementare Active Directory
- PowerShell scripting
- protocoale retea: IP, TCP, SMTP, basic routing
- configurare firewall
- limba engleza nivel avansat
- avantaj: MCITP, MCTS, MCSA, MCSE (Windows Server, Exchange, System Center)
- avantaj: experienta lucru cu software securitate (antivirus, antispam, IDS/IPS)

Suntem o companie de consultanta in domeniul serviciilor de resurse umane, oferind clientilor nostri un suport de calitate pentru externalizarea anumitor servicii din aceasta arie de activitate. Scopul nostru este de a aduce un plus de valoare si eficienta prin serviciile oferite: selectie si recrutare, training, consultanta organizationala si servicii de administrare de personal si salarizare.