SYSTEM ARCHITECT - DIVIZIA IT&C

UTI SYSTEMS S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Proiectare, implementare si configurare sisteme informatice complexe
- Setare si configurare echipamente de retea (firewall-uri, routere, Switch-uri, IDS/IPS appliance-uri), prameterii de conectare servere si pc-uri, alte echipamtene de retea (imprimante, scannere, sisteme videoconferinta)
- Setare si configurare echipamente de stocare (SAN, NAS, etc) si echipamente de back-up
- Setare si configurare servicii baza de retea (DNS, DHCP, NTP, rute statice si dinamice)
- Intretinere si monitorizare echipamente de retea; setare si urmarire parametrii de activitate/ performante la nivelul echipamentelor de retea
- Optimizari ale retelei pentru cresterea calitatii serviciilor de retea
- Analizeaza cerintele de proiecte potentiale, propunere solutii tehnice si arhitecturi de retea
- Pregateste si supervizeaza echipele de instalare si integrarea echipamentelor de telecomunicatii si IT
- Proiecteaza, coordoneaza si implementeaza procedurile testare de retea

CERINTE

- Studii superioare de profil tehnic
- Experienta in domeniu de minim 3 ani
- Cunostinte avansate pentru retele TCP/IP, LAN, WAN, WLAN. Certificarile Cisco constituie un avantaj
- Cunostinte avansate de Microsoft (Windows 200x Server, Active Directory, etc). Certificarile Microsoft constituie un avantaj.
- Constituie un avantaj cunostintele avansate de Linux/UNIX
- Cunostinte bune de limba engleza
- Permis de conducere cat. B
- Abilitati de analiza si organizare

BENEFICII OFERITE

- Oportunitati reale de dezvoltare profesionala si personala, intr-un mediu de lucru dinamic
- Pachet salarial corelat cu obiectivele pozitei si cu performantele realizate

Lider in dezvoltarea de solutii, produse si servicii de inalta tehnologie, cu rezultate remarcabile in zona de cercetare-dezvoltare si inovare, divizia IT&C acopera ca arii de expertiza: dezvoltare software, solutii de securitatea informatiei, comunicatii, solutii de criptare si compatibilitate electromagnetica, precum si integrare de sisteme informatice.

Detalii despre preocuparile si realizarile echipei IT&C din grupul UTI pot fi obtinute vizitand site-ul www.uti.ro.