SYSTEM ARCHITECT - DIVIZIA IT&C

UTI RASSCO TRAFFIC-DIVIZIA IT&C

Job expirat

RESPONSABILITATI

Proiectare, implementare si configurare sisteme informatice complexe
Setare si configurare echipamente de retea (firewall-uri, routere, Switch-uri, IDS/IPS appliance-uri), prameterii de conectare servere si pc-uri, alte echipamtene de retea (imprimante, scannere, sisteme videoconferinta)
Setare si configurare echipamente de stocare (SAN, NAS, etc) si echipamente de back-up
Setare si configurare servicii baza de retea (DNS, DHCP, NTP, rute statice si dinamice)
Intretinere si monitorizare echipamente de retea; setare si urmarire parametrii de activitate/ performante la nivelul echipamentelor de retea
Optimizari ale retelei pentru cresterea calitatii serviciilor de retea
Analizeaz¿ cerin¿ele de proiecte potentiale, propunere solu¿ii tehnice si arhitecturi de retea
Preg¿te¿te ¿i supervizeaz¿ echipele de instalare ¿i integrarea echipamentelor de telecomunica¿ii si IT
Proiecteaz¿, coordoneaz¿ ¿i implementeaz¿ procedurile testare de retea

CERINTE

Studii superioare de profil tehnic
Experien¿a în domeniu de minim 3 ani
Cuno¿tin¿e avansate pentru retele TCP/IP, LAN, WAN, WLAN. Certificarile Cisco constituie un avantaj
Cunostinte avansate de Microsoft (Windows 200x Server, Active Directory, etc). Certificarile Microsoft constituie un avantaj.
Constituie un avantaj cunostintele avansate de Linux/UNIX
Cuno¿tin¿e bune de limba englez¿
Permis de conducere cat. B
Abilit¿¿i de analiz¿ ¿i organizare

BENEFICII OFERITE

Oportunit¿¿i reale de dezvoltare profesional¿ ¿i personal¿, într-un mediu de lucru dinamic
Pachet salarial corelat cu obiectivele pozi¿iei ¿i cu performan¿ele realizate

Lider in dezvoltarea de solutii, produse si servicii de inalta tehnologie, cu rezultate remarcabile in zona de cercetare-dezvoltare si inovare, divizia IT&C acopera ca arii de expertiza: dezvoltare software, solutii de securitatea informatiei, comunicatii, solutii de criptare si compatibilitate electromagnetica, precum si integrare de sisteme informatice.

Detalii despre preocuparile si realizarile echipei IT&C din grupul UTI pot fi obtinute vizitand site-ul www.uti.ro.