System Administrator (Ref. No SA)

SC Euro 07 Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Mentinerea retelei locale a filialei din Romania;
- Configurarea si administrarea Domain server-ului, Mail server-ului, File server-ului, etc;
- Selectarea furnizorilor de echipamente si servicii internet;
- Organizarea si aplicarea de proceduri privind securitatea datelor si a retelei;
- Planificarea si aplicarea politicii privind dezvoltarea retelei si infrastructurii tehnologice;
- Furnizarea de asistenta si suport personalului in problemele hardware sau software care pot aparea;
- Comunicarea cu departamentul IT din Bulgaria.

CERINTE

- Pregatire academica conforma cu cerintele postului;
- Bun cunoscator al limbii engleze;
- Experienta ca administrator de sistem sau cu o pozitie similara de minimum 2 ani;
- Experienta in configurarea de retea;
- Buna cunoastere a administrarii, securitatii si protectiei Windows NT/98/2000/XP, Windows 2000/2003 Server, MS Active Directory;
- Buna cunoastere a administrarii MS SQL Server;
- Buna cunoastere si abilitati in utilizarea elementelor de hardware si perifericelor;
- Experienta in dezvoltarea bazelor de date si configurarea acestora constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant;
- oportunitati de dezvoltare profesionala;
- oportunitati de realizare a unei cariere pe termen lung;
- training de specialitate;
- mediu de lucru motivant in cadrul unei echipe de profesionisti.

Euro 07 SRL este una dintre cele mai mari companii in importul si distributia de piese auto, cu o experianta de 14 ani in Bulgaria. Partenerii nostrii sunt 50 dintre cei mai cunoscuti producatori de piese auto din Europa si detinem in stoc un portofoliu de peste 40 000 de coduri. Succesul activitatii noastre se bazeaza pe contributia a peste 500 de angajati care sustin o retea de magazine proprii si depozite, pe teritoriul Bulgariei, Serbiei si Romaniei.