SYSTEM ADMINISTRATOR

City Pharma

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Defineste, implementeaza si monitorizeaza arhitectura de retea, serverele utilizate la sediul central, precum si serviciile furnizate catre utilizatori din punct de vedere hardware si network;
- Defineste, implementeaza si monitorizeaza aplicarea procedurilor tehnice hardware si network, conform cu standardele de companie, cu proiectele in curs, cu obiectivele departamentului IT;
- Coordoneaza activitatea responsabilor IT locali si raporteaza la Directorul IT.

CERINTE

- Cunostinte foarte bune de sisteme de operare ¿ in special Win XP si Win 2003;
- Cunostinte foarte bune de arhitectura de retea si securitate, Active Directory, politici de securitate, alocari de drepturi, grupe de utilizatori, email (Exchange 2003), firewall (ISA 2004), VPN, optimizarea rutelor de acces si configurarea subdomeniilor etc;
- Capacitate de analiza, configurare si mentenanta a serverelor ¿ de la domain controllere, firewall si email la serverele de aplicatii
- Capacitate de analiza, configurare si mentenanta a conexiunilor cu punctele de lucru;
- Stabilirea procedurilor relativ la domeniul hardware si network si monitorizarea aplicarii acestora;
- Verificarea permanenta a calitatii din punct de vedere hardware si network si a securitatii in retea fata de posibile atacuri externe si interne;
- Analiza dezvoltarii curente din punct de vedere hardware si network si oferirea unor solutii fundamentate pentru o dezvoltare ulterioara in conditii optime.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant;
- masina, telefon;
- mediu de lucru placut;
- posibilitatea perfectionarii in domeniu.

DESCRIEREA FIRMEI

Retea nationala de farmacii.