SUPPLY CHAIN ASSISTENT IT PRODUCTS

PROCA ROMANIA - membru RTC Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Daca esti proaspat absolvent de facultate (ASE, Matematica si nu numai), daca ai acumulat experienta in domeniul aprovizionarii cu marfa, poti sa iti continui cariera intr-o companie de succes!
Persoana selectata va avea urmatoarele atributii:
- elaborarea si lansarea comenzilor catre furnizori;
- urmarirea derularii comenzii;
- analiza istoric vanzari, stocuri, intrari de marfa;
- fundamentarea comenzilor de aprovizionare marfa, atat pentru furnizorii interni cat si pentru cei externi;
- pastrarea unei legaturi continue cu product-managerii pentru obtinerea informatiilor necesare comenzilor;
- realizarea de rapoarte privind activitatea desfasurata.

CERINTE

- sa va placa un pic matematica (nu va speriati, e vorba de aritmetica simpla);
- sa aveti experienta in achizitii de minim 6 luni;
- daca va descurcati intr-o limba straina e foarte bine (nu este insa un criteriu eliminatoriu);
- sa aveti puterea de a asimila lucruri noi, utile in viitoarea voastra cariera.

BENEFICII OFERITE

Pe langa conditiile decente de lucru, principalul avantaj consta in dobandirea unor cunostinte temeince in domeniul Managementul Lantului de Aprovizionare in cadrul unei companii de prestigiu.
Echipa va fi alcatuita din 5 persoane, nu ezitati sa aplicati. Vom incepe cu o perioada de training

Pe o piata dominata de companii multinationale, RTC Holding reprezinta unul din putinele grupuri comerciale mari in proprietate romaneasca, un holding cu mai mult de 65 de companii, lider pe zona de birotica-papetarie(Office Express), cargo-curierat(TCE) si retail produse media(Diverta).
Pentru RTC Holding, 2005 a insemnat aniversarea a 15 ani de activitate pe piata romaneascasi o strategie de expansiune puternica pe mai multe segmente de piata printr-o politica de achizitii spectaculoase: Grupul Best, Sistec, Simtech Datacom, ProCa si nu in ultimul rand distribuitorul de carte ProNoi.
Distribuitor al multor marci de renume mondial (Philips, Benq, Samsung etc.) cu retea de distributie ce cuprinde peste 2,000 de dealeri pe tot teritoriul tarii, ProCA Romania este unul dintre principalii jucatori pe piata distributiei IT din Romania.