Supply Chain Assistant

Tornado Sistems

Job expirat

RESPONSABILITATI

¿ Proceseaza comenzile (elaborare, lansare si urmarire)
¿ Urmareste desfasurarea corecta a aprovizionarii de la furnizori
¿ Intocmeste diferitele raportari (istoric comenzi, analize de stoc, vanzari, profitabilitate, etc)
¿ Mentine legatura cu departamentul logistic pentru procesarea in vama a produselor (pregateste facturile, intocmeste documentele necesare)

CERINTE

¿ Abilitati de planificare, organizare, coordonare, control si analiza
¿ Abilitati de comunicare si de lucru in echipa
¿ Abilitati de coordonare a situatiilor de criza
¿ Proactivitate, spontaneitate, constiinciozitate
¿ Atitudine pozitiva
¿ Buna cunoastere a limbii engleze
¿ Experienta in lucrul cu un ERP constituie un avantaj
¿ Microsoft Word, Excel - nivel avansat
¿ Experienta intr-un post similar constituie avantaj

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant si mediu de lucru profesionist

Compania Tornado Sistems are peste 250 de profesionisti specializati in diferite domenii: marketing, vanzari, suport tehnic si logistic. Compania este structurata astfel incat sa raspunda cerintelor pietei si anume pe doua directii: distributia de echipamente de tehnica de calcul (Acer, Asus, BenQ, Brother, Canon, Epson, Fujitsu Siemens Computers,HP, Hyundai, Kingston, Kinetix, Lite-on, Microsoft, MSI, Nec, Philips, Samsung, Twin Mos, Xerox) si, pe de alta parte, networking - proiectarea, instalarea, instruirea si consultanta in domeniul retelelor de calculatoare.