Suport Tehnic proiectare CAD pentru Arhitectura/Constructii

MaxCAD SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Sa detina cunostinte temeinice despre aplicatiile software dezvoltate de Autodesk pentru proiectare in arhitectura/instalatii/constructii
- Cunoasterea produselor concurente constituie un avantaj
- Sa ofere raspuns prompt la cererile de suport tehnic ale clientilor prin email, telefon sau la sediul clientului
- Sa inteleaga si sa identifice problemele clientilor si sa ofere solutii rapide
- Sa fie la curent cu ultimile tehnnologii CAD
- Sa organizeze si sa predea cursuri pentru produsele din domeniul de responsabilitate
- Sa identifice potentiali clienti produsele software si training
- Sa atinga target-urile stabilite
- Sa promoveze imaginea companiei pe piata

CERINTE

- Absolvent al Facultatii Constructii Civile/Arhitectura/Instalatii
- Minim 2 ani experienta in proiectarea CAD
- Cunostinte solide de proiectare in AutoCAD 3D si cunostinte minime de AutoCAD Architectural si AutoCAD Revit
- Limba engleza scris vorbit: nivel avansat
- Abilitati de communicare foarte bune
- Posibilitate de deplasare in tara si strainatate
- Posesor carnet conducere categ. B - minim 2 an

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant
- Conditii moderne de lucru, logistica necesara desfasurarii activitatii de vanzare: autoturism, laptop, telefon
- Programe de training
- Bonusuri in functie de performanta
- Ajutor financiar pentru relocare

MaxCAD este Reseller Autorizat Autodesk in Romania, Centru de Instruire Autorizat Autodesk, Distribuitor european al solutiei software Advanced Road Design si unic Distribuitor in Romania al aplicatiilor Canalis si Hydra. MaxCAD ofera clientilor sai software pentru proiectare CAD, consultanta tehnica, instruire si servicii de implementare software (www.maxcad.ro).