SUPORT TEHNIC IT

SELIROM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITATI:
- Ofera suport tehnic hardware si software clientilor din punctele de vanzare, in mod direct, prin telefon sau e-mail
- Instaleaza si pune in functiune echipamente specifice punctelor de vanzare (PC, imprimante fiscale, afisoare, sertare de bani, DVR, etc.)
- Instaleaza si configureaza software echipamentele (sistem de operare, aplicatii specifice, etc.)
- Diagnosticheaza si repune operativ in functiune echipamentele
- Prioritizeaza si rezolva diferite probleme aparute in acelasi timp
- Disponibilitate de a rezolva problemele clientilor si in afara orelor de program (atunci cand este cazul)
- Dificultatea tehnica in rezolvarea problemelor nu este foarte ridicata dar presupune responsabilitate, seriozitate si operativitate

CERINTE

Studii superioare sau medii
- Capacitate si disponibilitate de a invata
- Abilitati de comunicare si relationare
- Simt dezvoltat al raspunderii, punctual, corect, loial companiei, organizat si atent la detalii
- Rabdare si tact in comunicarea cu clientii
- Prezenta ingrijita si agreabila
- Rezolvarea problemelor prompt, individual sau in echipa
- Experienta in depanare hardware (PC, imprimante si echipamente fiscale) si software (aplicatii specifice punctelor de vanzare)
- Cunostiinte temeinice Windows XP, 7, 10
- Cunostiinte de retelistica, baze de date, comunicatie seriala, usb
- Cunostiinte economice si comerciale
- Engleza, scris citit fluent
- Carnet de conducere auto cat. B

BENEFICII OFERITE

Se vor prezenta in cursul interviului

Vanzare, distributie si service echipamente fiscale, cantare electronice, taximetre, software pentru punctele de vanzare