Suport Tehnic Aplicatie Software

Info World

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Import de date pentru clientii noi;

- Suport tehnic telefonic (configurare server, restore/backup baze de date, configurare drepturi de acces pre bazele de date);

- Realizare module de import/export date (DTS) din si catre alte aplicatii;

- Realizare rapoarte externe in Crystal Reports;

- Diverse script-uri necesare implementatorilor;

- Update-uri ale bazelor de date de la o versiune la alta;

CERINTE

- Cunostinte solide de SQL Server (configurare server, administrare baze de date, TSQL, DTS) - obligatoriu.

- Conostinte alte baze de date: Visual FoxPro, Paradox, Access, etc - constituie avantaj.

- Constinte de Crystal Reports 8.5 - constituie avantaj.

- Cunostinte de VB Script - constituie avantaj.

BENEFICII OFERITE

- Salariu atractiv

- Mediu de lucru profesionist

Compania Info World este un furnizor de solutii informatice destinate in principal sectorului de sanatate, dar si furnizor de solutii integrate si software specializat, la cererea clientilor oferind inclusiv suport tehnic si instruirea utilizatorilor.

Partener Microsoft Gold, avand un Sistem de Management al Calitatii certificat ISO 9001:2000, compania Info World are peste 7 ani de experienta in domeniul software medical

Info World are o structura flexibila, orientata catre performanta, astfel incat sa poata raspunde eficient tuturor problemelor clientilor.

Compania dispune in prezent de un colectiv de peste 200 specialisti competenti, tineri, dinamici si dedicati, constienti ca trebuie sa raspunda cerintelor clientilor, cu ample cunostinte in domeniul tehnologiei informatiei si comunicatiilor - sisteme de operare, limbaje de programare, baze de date, administrare retele, internet - dar si in domeniul comercial, management, sisteme de calitate.