Supervizor vanzari

GTS Solution

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Dezvolta strategia de vanzari in conformitate cu obiectivele companiei
- Creaza si raspunde de realizarea planului de vanzari
- Monitorizeaza activitatile de vanzari, analizeaza si efectueaza modificari in functie de situatie
- Construieste, conduce, controleaza si motiveaza echipa de vanzari
- Atinge obiectivele companiei cu ajutorul echipei de vanzari
- Creeaza si dezvolta relatii cu clientii principali in conformitate cu tendintele pietei
- Monitorizeaza volumele de vanzare ale produselor, planifica si implementeaza program de promotii si oferte speciale
- Recomanda strategiile de pret si conditiile oferite clientilor in vederea realizarii obiectivelor de vanzare si profitabilitate
- Propune metode de eficientizare a distributiei si reducere a costurilor
- Recruteaza si pregateste agentii de vanzare
- Raspunde de recuperarea banilor de la clienti

CERINTE

- Studii superioare finalizate
- Experienta relavanta in vanzari, intr-un post similar
- Experienta in domeniul bunurilor de larg consum
- Foarte bune abilitati de planificare si organizare
- Capacitatea de a lua decizii rapide si de a-si asuma responsabilitati
- Persoana dinamica si plina de resurse cu excelente abilitati de comunicare
- Orientat catre obiective si rezultate
- Abilitatea de a atrage si pastra oamenii in echipa.
- Foarte bune abilitati de negociere
- Abilitati de operare pe calculator: Excel, Word, Power Point
- Carnet de conducere categoria B, fara penalizari
- Dispus sa calatoreasca in tara

BENEFICII OFERITE

Oferim pachet competitiv si oportunitatea unei cariere in managementul vanzarilor

Compania ofera consultanta in domeniul marketingului farmaceutic si servicii specializate de resurse umane. Pentru mai multe informatii puteti accesa site-ul companiei : www.gotosolution.com

Clientul nostru este distribuitor national de produse naturale, fito-terapeutice si cosmetice.