Supervizor Juridic Recuperare Creante

QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Supervizor Juridic Recuperare Creante- pachet salarial 3200-4700 lei net

Compania face parte dintr-un grup international prezent pe piata europeana de peste 20 de ani. In Romania activeaza din 2007 si este specializata in managementul creantelor cu accent pe colectare de creante pe cale amiabila si legala.

Responsabilitati:
▪ Supervizeaza cazurile din portofoliul propriei echipe privind procesul de colectare juridica si se asigura ca acestea sunt corect, complet si la timp administrate.
▪ Se implica activ in formarea si integrarea ofiterilor juridici nou veniti, oferind suport si training in perioada de integrare a acestora.
▪ Aloca sarcini in mod optim ofiterilor juridici din echipa coordonata si urmareste modalitatea de efectuare a acestora, asigurandu-se de indeplinirea eficienta a lor.
▪ Motiveaza echipa si se asigura in permanenta de cresterea nivelului de competenta a membrilor echipei oferind constant un feedback obiectiv.
▪ Urmareste evolutia rezultatelor la proiectele coordonate, propune si implementeaza masuri de imbunatatire ale acestora si se asigura ca evidentele aferente activitatii legale sunt detaliate si complete, precum si actualizate la zi.
▪ Contacteaza debitorii si executorii in vederea solutionarii de obiectii/stabilirii angajamentelor de plata.
▪ Persoana de contact din partea departamentului legal pentru clientii colaboratori si institutii ale statului.

CERINTE

Cerinte:
▪ Experienta anterioara de lucru pe un post similar, 2 ani;
▪ Experienta in coordonarea, monitorizarea si organizarea unei echipe (5-10 persoane);
▪ Domenii conexe vizate: vanzare, BPO, servicii financiare.
▪ Cunostinte de specialitate: dreptul muncii, civil, comercial, contraventional, fiscal, penal – reprezinta un avantaj;
▪ Capacitate de prioritizare a task-urilor si orientare catre rezultate.
▪ Pachet Microsoft Office (Excel mediu-avansat).

BENEFICII OFERITE

Oferta:
▪ Salariu fix 3200 lei net + bonus lunar pana la 1500 lei net (depinde de rezultate).
▪ Asigurare medicala.
▪ Contract de munca, nedeterminat.
▪ Program L-V 8-16:30.
▪ Birou modern in zona centrala (Tineretului).

"Pesimistul vede dificultăți în orice oportunitate. Optimistul găsește oportunități în orice dificultate.” (Winston Churchill)
Simți că a venit momentul să faci o schimbare în carieră? Dacă ești în căutarea unui job de calitate, te invităm să ne trimiti cv-ul. Astazi poate fi prima zi în care să vă valorificați potențialul exact așa cum doriți.