Supervisor vanzari

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Urmareste ca fiecare agent sa desfasoare activitatile zilnice conform fisei postului;
- Coordoneaza activitatea echipei de vanzari in conditii de rentabilitate si dezvolta zona de acoperire atribuita;
- Implementeaza impreuna cu agentii strategia de vanzare, conform KPI stabiliti la nivel managerial si urmareste realizarea planului de vanzari si profit;
- Analizeaza vanzarile gamelor de produse specifice, iar conform istoricului, corelat cu cerintele pietii propune masuri de optimizare a acestora;
- Urmareste acoperirea zonei alocate, cu o reteta de distributie eficienta;
- Planifica si urmareste vanzarile si incasarile;
- Urmareste respectarea obligatiilor contractuale catre clienti;

CERINTE

- studii superioare tehnice;
- experienta in vanzari si intr-un post de conducere de min 2 ani;
- bune abilitati de comunicare, relationare, construire echipa;
- bune abilitati de planificare si de organizare a activitatii;
- domiciliul stabil in localitatea pentru care s-a plasat anuntul;
- permis de conducere categ B;
- disponibilitate pentru deplasari;

BENEFICII OFERITE

- colaborare cu o echipa profesionista;
- masina de serviciu;
- mediu de lucru placut;
- posibilitati de dezvoltare personala si profesionala;