SUDOR - ELECTRIC

Romax Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura pregatirea si efectuarea operatiilor de sudare/ taiere
- Exploateaza conform normelor NTSM si PSI echipamentele/ utilajele/ aparatele si dispozitivele necesare sudarii
- Selecteaza,exploateaza si manevreaza utilajele/ echipamentele/aparatele/ SDV-urile necesare pentru tipul de sudura aferent documentatiei tehnice si operatiei de realizat
- Asigura intretinerea curenta a utilajelor/ echipamentelor/ aparatelor si SDV-urilor
- Identifica corect ansamblul ce urmeaza sa fie realizat
- Controleaza si receptioneaza materialele necesare lucrarii
- Selecteaza si pregateste materialul de adaos pentru sudare
- Curata suprafetele
- Efectueaza procedeelor de sudare/ taiere
- Urmareste respectarea parametrilor tehnologici prevazuti in procedeele de sudare/ taiere
- Executa operatia de sudare/ taiere
- Curata cordonul de sudura/ marginile piesei taiate
- Controleaza calitatea cordonului de sudura realizat sau a taierii si realizeaza operatiile postsudare si taiere
- Controleaza ansamblul/ reperul realizat prin sudare/ taiere
- Remediaza deficientele
- Efectueaza finisari ale sudurilor/ reperelor debitate si marcheaza sudura

CERINTE

- Experienta min. 3 ani pentru sudura electrica;
- Calificare Sudor.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial competitiv;
- Contract Individual de Munca conform normelor legale

DESCRIEREA FIRMEI

Activitati de consultanta pentru afaceri si management