SUDOR - ELECTRIC

Romax Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura pregatirea si efectuarea operatiilor de sudare / taiere
- Exploateaza conform normelor NTSM si PSI echipamentele / utilajele / aparatele si dispozitivele necesare sudarii
- Selecteaza,exploateaza si manevreaza utilajele / echipamentele / aparatele/SDV-urile necesare pentru tipul de sudura aferent documentatiei tehnice si operatiei de realizat
- Asigura intretinerea curenta a utilajelor/echipamentelor/aparatelor si SDV-urilor
- Identifica corect ansamblul ce urmeaza sa fie realizat
- Controleaza si receptioneaza materialele necesare lucrarii
- Selecteaza si pregateste materialul de adaos pentru sudare
- Curata suprafetele
- Efectueaza procedeelor de sudare / taiere
- Urmareste respectarea parametrilor tehnologici prevazuti in procedeele de sudare/taiere
- Executa operatia de sudare / taiere
- Curata cordonul de sudura / marginile piesei taiate
- Controleaza calitatea cordonului de sudura realizat sau a taierii si realizeaza operatiile postsudare si taiere
- Controleaza ansamblul / reperul realizat prin sudare / taiere
- Remediaza deficientele
- Efectueaza finisari ale sudurilor / reperelor debitate si marcheaza sudura

CERINTE

- Experienta min. 3 ani pentru sudura electrica
- Calificare Sudor

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial competitiv;
Contract Individual de Munca conform normelor legale

DESCRIEREA FIRMEI

Activitati de consultanta pentru afaceri si management