Strungar - Operator CNC – Simens 828D si 802DSL

ROMSEAL-JET SRL

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

Pregatirea masinilor CNC, sculelor aschietoare, SDV-urilor de prindere, instrumentelor de verificare si control, setarea programului ce trebuie rulat pentru prelucrarea diferitelor repere
- Verificari dimensionale conform planului de operatii utilizand instrumentele specificate
- Mentenanta si curatenia masinilor CNC

CERINTE

Cunostinte in domeniul prelucrarii prin aschiere
Cunostinte operare si programare freze cu comanda numerica
Citire/interpretare desen tehnic;cunostinte tolerante
- Citirea/interpretarea programelor; capacitatea de ajustare a programului atunci cand este necesar
- cunostinte bune in utilizarea SDV
- Operare PC – nivel de baza;
- Asigurarea functionarii optime a masinii conform specificatiilor tehnice;
- Intretinerea masinii/utilajului pe care lucreaza.

BENEFICII OFERITE

in baza performantelor individuale

Producator de elemente de etansare hidraulica si pneumatica.
Producator de cilindrii hidraulici.