Strategy Planner

Senior Interactive

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Realizeaza studii de piata/mediu/conjunctura si analize pe baza informatiilor primite;
- Completeaza informatiile necesare in brief-ul de agentie pentru initierea proiectelor;
- Participa activ in definirea strategiei de proiect si in propunerea obiectivelor;
- Coordoneaza activitatile de dezvoltare a directiilor strategice dintr-un proiect;
- Furnizeaza informatii necesare celorlalte departamente pentru a obtine solutiile creative si tehnice;
- Verifica conceptele creative vs. directiile agreate anterior cu clientul;
- Pregateste prezentarile conceptelor atat pentru intern cat si pentru clienti;
- Sustine conceptele intern si la client;
- Culege informatii din industrie (competitie, parteneri, clienti) si le prelucreaza sub forma de analize de sectoare piata / industrii / clienti.

CERINTE

- Studii Superioare terminate (de preferat studii economice / comunicare)
- Minim 2 ani experienta intr-o agentie interactive sau agentie de publicitate (BTL);
- Experienta in definirea si gestionarea unor proiecte interactive pentru clienti relevanti;
- Cursuri de marketing/ comunicare (un plus);
- Cunostinte aprofundate despre marketing, publicitate si publicitate online;
- Nivel bun de intelegere a principiilor marketingului promotional (eg. mecanisme de activare) si al principiilor cercetarii de marketing;
- Nivel bun de cunostinte IT (minim: intelegerea principiilor de baza ale Internetului, utilizare pachete tip MS Office);
- Cunostinte solide despre piata de Internet din Romania precum si cunostinte generale ale pietei de Internet la nivel global;
- Nivel bun de cunoastere a limbii engleze – vorbit si scris.

BENEFICII OFERITE

- Posibilitatea de dezvoltare personala in cadrul unei echipe tinere si dinamice;
- Oportunitati de avansare;
- Evaluare profesionala la 6 luni;
- Pachet salarial atractiv.

Senior Interactive este o agentie full-service de comunicare online. Principalele servicii oferite sunt: consultanta si strategia de comunicare online, mecanisme de campanii online, web design si web development, integrare cu campanii si promotii offline, search engine optimization, dezvoltarea de advergames si online media planning. Senior Interactive este o companie membra a Senior Group.

Printre cei ce au ales sa foloseasca serviciile Senior Interactive se numara: Alexandrion Romania, Gazeta Sporturilor (Unlimited Sport Media), Heineken Romania, Henkel Romania, Koh-I-Noor Romania, Philip Morris Romania, Renault Romania, RTR (Renault Technologie Roumanie), Romconstruct, Solvay Pharmaceuticals, Unilever SCE, Wrigley.

Pentru mai multe informatii, va invitam sa vizitati www.seniorinteractive.ro