STIVUITORIST

MACROMEX SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Participa activ, ori de cate ori este cazul, la descacarea paletizata a marfurilor primite de la furnizori si asigura in mod permanent fluxul de incarcare a paletilor cu marfa in masinile de distributie,conform dispozitilor date de gestionar;
- Raspunde de aranjarea marfii pe rafturi pentru a preveni deteriorarea produselor, ambalajelor de prezentare,rafturilor;
- Aranjeaza marfa paletata, conform indicatilor gestionarului pe sortimente si termene de expirare;
- Aprovizioneaza cu paleti de marfa zona de pick-up ;
- Stivuieste paletii goi si ii depoziteaza in locurile special indicate;
- Raspunde de respectarea normelor specifice de protectie a muncii privind normele de exploatare a stivuitorului;
- Respecta marcajele din depozit si traseele stabilite;
- Raspunde de controlul fluxului de marfuri intrate si iesite, in si din depozitul de care raspunde, prin asigurarea gestionarii corespunzatoare a acestuia;
- Verifica cantitativ si calitativ comenzile de marfa la predarea catre distribuitorii proprii, la incarcarea in camioane pentru transferuri intre depozite sau la livrarea catre clienti;
- Verifica cantitativ si calitativ marfurile destinate depozitului in care lucreaza, la descarcarea acestora, inregistrand receptia in sistemul informatics (Alwis);
- Intocmeste si semneaza NIR-urile pentru marfa primita si semneaza dupa verificare facturile de livrare prin distribuitorii Macromex, anunta imediat seful de schimb de diferentele de marfa constatate in procesele de verificare;
- Respecta prevederile Regulamentului Intern in vigoare, procedurile de lucru aplicabile in societate si instructiunile primite de la superiori.

* Zona de luru este in incinta parcului logistic Cefin, Comuna Chiajna, jud. Ilfov. Se asigura transport de la statia de metrou Pacii.

CERINTE

-Studii medii (12 clase );
-Atestat valabil de stivuitorist;
-Apt din punct de vedere fizic si psihic;
-Experienta minim 6 luni pe un post similar;
-Disponibilitatea pentru a lucra in schimburi.

BENEFICII OFERITE

- Salariu fix net 1800, plus:
- Tichete de masa de 15 RON/zi, in medie 300 RON/luna;
- Spor frig: 10% din salariul brut;
- Spor de weekend in cuantum de 150 RON brut;
- Spor ore suplimentare: 175%;
- Spor ore noapte: 25%;
- Instruire asigurata;
- Decont transport sau transport asigurat;
- Echipament lucru adecvat in conditii de temperature scazuta;
- Pauza de fructe;
- Pachete cu produsele companie de Paste, Craciun, inghetata pe timpul verii;
- Card servicii medicale la o clinica privata;
- Acces la Bookster.ro pentru carti imprumutate;
- Abonament 7card pentru salile de sport partenere;

Importanta companie nationala de import si distributie a alimentelor ce necesita temperatura controlata