Stivuitorist

EBC

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

EBC HR Solutions recrutează 3 persoane pentru poziția de Stivuitorist pentru o importantă companie de distribuție produse electronice, electrocasnice și IT.

A. Sarcini specifice postului:

- Utilizarea dispozitivului mobil RF conform instrucțiunilor primite de la team-leader gestiune;
- Așezarea și depozitarea în condiții maxime de siguranță a marfii receptionate la depozit;
- Mutarea mărfii de pe rafturi către gestiune în condiții maxime de siguranță în mod corect din punct de vedere cantitativ și calitativ, prin scanarea paletului (codului bare de pe acesta) cu ajutorul dispozitivului mobil RF;
- Participarea obligatorie la inventarele trimestriale;
- Răspunde solicitărilor primite din partea superiorului direct și a altor membri din bordul de conducere al companiei;
- Dezvoltă și menține în cadrul echipei o atmosferă de lucru deschisă și stimulativă, promovând spiritul de echipă și de competiție în randul membrilor;
- Asigură o comunicare eficientă cu colegii și clienții;
- Informarea team leader-ului gestiune pentru situațiile în care : marfa nu este conformă (ambalaj deteriorat, produs deteriorat, etc.), cantitatea diferă (faptic - scriptic), codurile de bare ale produselor nu corespund cu cele ale sistemului informatic SAP, și alte situații care încurcă, opresc sau îngreunează fluxul activităților specifice fișei postului.

B. Responsabilități generale:

- Răspunde de păstrarea confidențialității informațiilor la care are acces;
- Menține și transmite un standard de profesionalism în realizarea activităților departamentale;
- Răspunde de atingerea obiectivelor departamentale;
- Suplinește activitatea colegilor care lipsesc în funcție de necesarul comunicat de Team Leader;
- Alte responsabilități trasate de șeful direct.

CERINTE

- Studii: Diplomă de Bacalaureat;
- Experiență minim 2 ani în domeniul Logistică;
- Autorizație ISCIR;
- Înțelegerea fluxului de activitate;
- Spirit de echipă;
- Adaptabilitatea la schimbare;
- Inițiativă;
- Responsabilitate;
- Maximizarea performanțelor individuale;
- Apt din punct de vedere fizic.

BENEFICII OFERITE

Alte informații:

- Punctul de lucru este în Chiajna; se oferă transport de la Metrou Pacii;
- Se oferă bonuri de masă;
- Se lucrează în 2 ture.
- Salariu motivant.

Suntem compania de resurse umane care identifică, integrează și administrează eficient personalul de care au nevoie clienții români și internaționali.

La noi vei găsi nu doar oportunități de muncă, ci și susținerea morală de care poate mai ai nevoie pentru a prinde curaj. Vom fi lângă tine în timpul interviului cu angajatorul și vom păstra o comunicare transparentă pe toată durata procesului de recrutare.

Nu uita:
Jobul ideal este locul de întâlnire al candidaților și companiilor care se potrivesc, iar noi știm să creăm astfel de locuri de întâlnire.