Stagiu Renault Technologie Roumanie

RENAULT TECHNOLOGIE ROUMANIE

Job expirat

RESPONSABILITATI

Esti student in anul III sau in an terminal, esti pasionat de automobile sau pur si simplu visezi sa participi la crearea de noi vehicule?
Fa primul pas in cariera intr-o companie internationala! Alatura-te echipei Centrului de inginerie Renault Technologie Roumanie!

CERINTE

Renault Technologie Roumanie redeschide sezonul stagiilor de practica pentru studentii motivati sa se implice in proiecte provocatoare.
Timp de 3 luni (mai-iulie 2011) te vei alatura echipei noastre de experti ce iti vor oferi suportul pentru elaborarea lucrarii de licenta. In plus, vei beneficia si de o bursa acordata pe toata perioada stagiului.

IMPORTANT: se vor lua in considerare doar cv-urile in care se va preciza optiunea pentru unul dintre subiectele de stagiu din link-urile de mai jos!

Teme de stagiu pe departamente:

Studii de Piata si Produs - CEMPB

Logistica

Directia Analiza Costuri de Vanzare - DCV

Directia Cumparari - Achats

Design

Directia Inginerie Echipamente si Sisteme Sasiu - DIESC

Departamentul Prestatii Client/Reglementare Tehnica si Omologare - DPC&DRTH

Directia Inginerie Echipamente si Caroserie - DIEC

Directia Sisteme Electrice si Electronice - DIESE

Directia Inginerie Arhitectura si Montaj - DIAM

Departamentul Amont, Prestatii si Emisii - DAPEM

Departamentul Control si Punere la Punct - DCMAP

Departamentul Proiectare si Tehnologie - DCT

Departament Ingineria Materialelor - DIMAT

Renault Technologie Roumanie este noul centru de dezvoltare si cercetare in domeniul ingineriei Renault. Prezent in 118 tari si reprezentand prima marca europeana, Renault este astazi al patrulea constructor mondial prin alianta cu Nissan.
Viitorilor angajati le oferim oportunitatea de a evolua profesional, de a se forma pe parcursul carierei si de a lucra intr-o companie cu un mediu de lucru placut.