Specialisti implementare sisteme informatice integrate ERP (Consultanti pentru domeniile financiar-contabilitate, productie, mentenanta, stocuri, achizitii, MIS)

SIVECO Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Raporteaza sefului de proiect.
Participa la implementarea componentelor sistemului informatic integrat Siveco Applications:
instalarea aplicaţiilor;
instruirea utilizatorilor;
migrarea de date;
asistenta tehnica.
Colaboreaza cu departamentul de calitate.

CERINTE

Educatie:

Studii superioare preferabil in domeniul tehnologiei informatiei
Experienta:

Cel putin un an de experienta in implementarea sistemelor informatice integrate
Limbi straine:

Cunoscatori cel putin a unei limbi de circulatie internationala: Engleza, Franceza, Germana
Detalii personale:

Carnet de conducere: PREFERABIL
Stagiul militar: PREFERABIL EFECTUAT
Disponibilitate:

Deplasare in tara in medie 80% din timp.
Cerinte:

buna cunoaştere a fluxurilor de lucru în cel putin unul din domeniile: financiar-contabilitate, contabilitate de gestiune, salarizare, productie, mentenanta echipamentelor, stocuri, achiztţii
buna cunoastere a tehnologiei OLAP, Oracle Express in cazul consultantilor MIS
cunostinte de PL/SQL.

Solutiile propuse de SIVECO Romania se adreseaza intreprinderilor medii si mari din toate sectoarele industriale si comerciale, precum si administratiilor publice si companiilor prestatoare de servicii.
Dezvoltam proiecte de succes impreuna cu numeroase companii internationale, de-a lungul anilor colaborarea noastra evoluand spre un veritabil parteneriat. Astfel de beneficiari sunt HP Germania, Amano Belgia, Grupul Nepenthes din Franta si multi, multi altii.