SPECIALIST VISUAL MERCHANDISING

Diverta- Membru RTC HOLDING

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Dezvoltarea/implementarea strategiei de visual merchandising, prospectarea ¿i organizarea / coordonarea / cuantificarea ¿i evaluarea rezultatelor actiunilor de visual merchandising;
-Proiecteaza, organizeaza, implementeaza si monitorizeaza conceptul de semnalizare interna a produselor/noutatilor/ofertelor/raioanelor/etc in magazinele Diverta;
-Proiecteaza, organizeaza, implementeaza si monitorizeaza conceptul de semnalizare exterioara a magazinelor: vitrina, firma luminoasa, iluminat, etc.
-Armonizeaza conceptele standardizate de visual merchandising stabilite cu particularitatile magazinelor (marime, forma, dotare mobilier, luminozitate, etc).
-Derulare/implicare in proiecte speciale privind deschiderea/inchiderea magazinelor, altele.
-Gestioneaza si monitorizeaza toate spatiile de afisaj din magazinele Diverta (expunerea preferentiala, spatiile publicitare audio-video, standurile, imbracamintea, portilor magnetice, afisajul, etc)

CERINTE

- studii superioare: Marketing, PR, Jurnalism/ Comunicare/ Design;
- experien¿a in departament/agentie de PR/ Comunicare/ Marketing/ Publicitate/ minim 1 an;
- cunostinte PowerPoint, PhotoShop, Corel Draw, Visual Merchandising: tehnici de expunere, tehnici de asociere a produselor in expunere, cunostinte privind strategii, metode, tehnici, procedee si instrumente de marketing, cunoa¿tinte privind piata de retail, corespondenta de afaceri, cunostinte de design.
- cunostinte avansate MS Office, Photoshop, Corel Draw si AutoCad;
- spirit de observatie;
- atentie concentrata si distributiva;
- memorie vizuala;

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant;
- traininguri dupa angajare;
- telefon mobil de serviciu.

Infiintata in 2001, DIVERTA este cea mai mare retea de magazine de carte, papetarie, IT si muzica de pe piata romaneasca cu peste 80 de magazine la nivel national si 1000 de angajati.

Detalii suplimentare poti gasi pe www.diverta.net