SPECIALIST VANZARI - distributie IT (servere, networking, PC-uri)

DESPEC ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- desfasurarea de activitati specifice de vanzari si vanzari indirecte;
- identificarea oportunitatilor de piata;
- identificarea potentialilor clienti si stabilirea de noi contacte cu acestia precum si optimizarea relatiei cu partenerii actuali prin atragerea acestora in noi proiecte de avengura;
- completarea si actualizarea informatiilor despre clienti;
- cercetarea si urmarirea evolutiei pietei, prezentand tendintele catre management;
- intocmirea de prezentari tehnice in vederea vanzarii si promovarea produselor din portofoliul companiei;
- respectarea standardelor cu privire la imaginea firmei si a brandurilor comercializate.

CERINTE

- experienta in vanzarea de networking, PC-uri si servere in cadrul unei companii de distributie IT;
- cunoasterea temeinica a pietei IT;
- spirit de echipã, rezistent(ã) la stres, dinamic(ã), responsabil(ã), abilitãti de comunicare, spontaneitate;
- orientare catre client si rezultat, persoana capabila sa transforme nevoile clientilor in solutii aplicabile si eficace;
- cunosterea limbii engleze - nivel mediu;
- operare PC (MS Office), cunoasterea unei aplicatii ERP.

BENEFICII OFERITE

Se ofera:
- pachet salarial in concordanta cu realizarile profesionale, telefon mobil
- oportunitatea dezvoltãrii unei cariere într-un mediu de lucru profesionist si competitiv

Pentru orice alte detalii privind job-ul va rog sa luati legatura cu Dra Biro Alina - Tel 0214087080 sau email alina.biro@despec.ro
Numai persoanele care indeplinesc in mod cumulativ criteriile de selectie prezente vor fi invitate sa participe la interviu!

DESPEC ROMANIA este una dintre cele mai puternice firme de distributie IT de pe piata romaneasca.
Misiunea noastra este sa devenim partenerul perfect al clientilor nostri, oferindu-le cea mai variata gama de produse, iar serviciile sa se ridice la standarde internationale.