Specialist Vanzari

investgo

Job expirat

RESPONSABILITATI

* contactatea potentialilor clienti din propria baza de date;
* informarea clientilor potentiali in legatura cu produsele si serviciile firmei;
* oferirea informatiilor necesare apelantilor – deschidere cont, comisioane, seminarii etc;
* obtinerea de informatii despre clienti si actualizarea bazei de date;
* pastreaza in permanenta legatura si ofera asistenta operationala clientilor din portofoliul propriu;
* intocmirea de rapoarte despre clienti;
* raportarea catre supervizor a rezultatelor obtinute.

CERINTE

* studii superioare economice;
* experienta de minim 1 an in vanzari directe sau indirecte;
* cunostinte despre piata de capital;
* constituie un avantaj detinerea certificatului ASIF;
* fluenta in limba Engleza (scris si vorbit);
* foarte bune abilitati de comunicare, claritate in exprimare;
* orientare spre domeniul vanzarilor;
* capacitate de invatare rapida, adaptabilitate, flexibilitate;
* persoana dinamica, organizata, intuitiva, creativa;
* punctualitate si seriozitate, respectarea dead-line-urilor;
* bune cunostinte utilizare calculator.

BENEFICII OFERITE

* Pachet atractiv, in functie de performanta
* Oportunitatea de a lucra intr-o firma dinamica, intr-un business dinamic, alaturi de profesionisti
* Posibilitati de dezvoltare.

As one of the world's premier investment banks, InvestGO serves the needs of our clients by offering a world-class platform coupled with straightforward, intelligent advice. We attribute our long-term success to our commitment of always putting clients' interests first. Whether it's raising capital to meet growth objectives or identifying strategic business partners, InvestGO offers , capital markets, prime brokerage, restructuring, risk and research platform of unrivaled strength and scale.