Specialist tehnic Microsoft

GECAD NET SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Propunere solutii infrastructura Microsoft (AD, Exchange, OCS, System Center, ISA, SharePoint)
- Suport tehnic Microsoft
- Corelare cerinte clienti cu specificatii produs.

CERINTE

Studii:
- absolvent facultate sau student an terminal Automatica si Calculatoare, Matematica-Informatica, Cibernetica

Cunostinte:
- administrare sisteme de operare: Windows XP, Server 2003, Server 2008
- experienta administrare si implementare Active Directory
- batch scripting
- protocoale retea: IP, TCP, SMTP, basic routing
- configurare firewall
- avantaj: MCP, MCTS, MCSA, MCSE
- avantaj: experienta lucru cu software securitate (antivirus, antispam, IDS/IPS)
- limba engleza nivel mediu

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv
- Training pe post
- Asigurare medicala privata
- Lucrul intr-o echipa dinamica.

GECAD este una dintre cele mai cunoscute marci romanesti din intreaga lume. De la inceputurile sale in 1992 si pana astazi, cand cuprinde 4 firme de succes, Grupul GECAD s-a impus treptat in pozitia de lider puternic al pietei romanesti de IT. In cadrul grupului, GECAD NET este compania specializata in oferirea de servicii profesionale de securitate IT, solutii integrate de securitate IT si software.