Specialist Taxe

UPC Romania S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Calculeaza si plateste la timp toate obligatiile fiscale ale companiei (ex. impozitul pe profit, TVA, taxe locale, taxe salariale)
• Pregateste si depune la timp declaratiile privind obligatiile fiscale ale companiei
• Se asigura in permanenta ca modificarile legislative sunt cunoscute at¿t de management cat si de Departamentul Financiar – Contabilizeaza si monitorizeaza implementarea acestor modificari la nivelul tuturor ariilor operationale
• Intocmeste, verifica si revizuieste permanent politicile si procedurile fiscale cu privire la modul de calcul si de inregistrare a taxelor si impozitelor
• Participa in activitatea de planificare si bugetare, in ceea ce priveste taxele si impozitele
• Ofera suport in intocmirea contractelor comerciale si in lansarea de noi proiecte si produse

CERINTE

• Absolvent al unei facultati cu profil economic
• Experienta foarte buna de lucru in domeniul fiscal
• Cunostinte temeinice de contabilitate
• Experienta de lucru cu un program informatic de contabilitate (exepriente de lucru in SUN / Oracle constituie un avantaj)
• Foarte bune abilitati de lucru cu calculatorul: Word, Excel, PowerPoint
• Cunoasterea buna a limbii engleze

UPC este una dintre cele mai dinamice companii multinationale din industria de comunicatii prin cablu din Rom¿nia. UPC face parte din Liberty Global, Inc. (LGI), unul dintre liderii mondiali in furnizarea de servicii de televiziune, voce si date, cu operatiuni ¿n 17 tari, 11 dintre acestea din Europa.
Prezenta in Romania inca din 1992, UPC este pregatita sa ofere servicii moderne in banda larga la nivel national: televiziune analogica si digitala, internet de mare viteza, servicii competitive de telefonie.