Specialist Taxe

Grafton Recruitment

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Calcularea si plata la timp a tuturor obligatiilor fiscale ale companiei, cum ar fi impozitul pe profit, TVA, taxe locale, taxe salariale
-Intocmirea si depunerea la timp a declaratiilor privind obligatiile fiscale ale companiei
-Intocmeste, verifica si revizuieste permanent politicile ¿i procedurile fiscale cu privire la modul de calcul ¿i de înregistrare a taxelor ¿i impozitelor
-Participarea la activitatea de planificare si bugetare, in ceea ce priveste taxele si impozitele
-Suport in intocmirea contractelor comerciale si in lansarea de noi proiecte si produse
-Informarea cu privire la modificarile legislative si transmiterea acestor informatii catre management si Departamentul Financiar

CERINTE

-Absolvent al unei facultati cu profil economic
-Experien¿¿ foarte bun¿ de lucru in domeniul fiscal
-Cunoa¿terea buna a limbii engleze
-Cunostinte solide de contabilitate
-Experien¿¿ de lucru cu un program informatic de contabilitate (experienta de lucru in SUN / Oracle constituie un avantaj)
-Foarte bune abilit¿¿i de lucru cu calculatorul: Word, Excel, PowerPoint

Founded in 1982, Grafton Recruitment has established itself as a world class provider of recruitment solutions. Grafton has experienced an impressive growth pattern in the last five years. The network has built to a total of 70 branch operations spanning 19 different countries including the United Kingdom, Republic of Ireland, Chile, Czech Republic, Slovakia, Hungary, Poland, Lithuania, Russia, Portugal, France, Austria, Belgium, Turkey, UAE and Romania.