SPECIALIST SUBSCRIERE ASIGURARI BUNURI

ASTRA - UNIQA

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Estimeaza si coteaza riscurile specifice asigurarilor diverselor categorii de bunuri pentru cererile de asigurare inaintate de catre reteaua teritoriala si administratia centrala;
• Ofera asistenta pentru instruirea personalului de vanzari privind asigurarile de bunuri si subscrierea acestora;
• Elaboreaza oferte de asigurare in baza solicitarilor primite de la diversi clienti;
• Tine evidenta incasarilor primelor de asigurare si raspunde de clasarea si arhivarea cererilor pentru care s-au emis contracte;
• Analizeaza conditiile din cererea de asigurare si decide daca riscul este acceptat de catre companie si in ce termeni;
• Decide daca riscul trebuie acoperit impreuna cu un reasigurator si in ce conditii;
• Aduna informatii de la specialisti referitoare la conditiile de risc acoperite de politele de asigurare;
• Analizeaza competitivitatea produselor oferite.

CERINTE

• Studii superioare tehnice (Facultatea de Constructii);
• 2-3 ani experienta in asigurari de bunuri;
• Cunostinte de operare computer (pachet Microsoft Office): nivel mediu;
• Limba engleza: nivel mediu;
• Limba germana: reprezinta un avantaj.

Acesta este primul pas al dumneavoastra pentru a deveni unul din membrii echipei de profesionisti ai ASTRA - UNIQA.

Oricine stie ca cel mai de valoare bun al unei companii il reprezinta angajatii sai. Angajatii nostri sunt oameni motivati, energici, ambitiosi si doritori sa-si imbogateasca continuu experienta si cunostintele. Oferim un mediu de lucru performant, care furnizeaza angajatilor confort si satisfactie.
Daca sunteti o persoana activa si doriti sa lucrati intr-un mediu competitiv, cu perspective pe termen lung, va invitam sa aplicati pentru oricare din pozitiile disponibile in acest moment in cadrul companiei ASTRA - UNIQA. Veti beneficia de traininguri de specialitate si de experienta de peste 31 de ani pe care o demonstreaza de nenumarate ori consultantii nostri.
Daca doriti sa ne trimite-ti CV-ul, va rugam sa ne scrieti la adresa de E-mail:

diana.raceala@astrasig.ro