Specialist Solutii Tehnice

Dial Telecom

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigurarea interfetei intre departamentul tehnic si cel de vanzari
- Analiza si definirea solutiei tehnice cele mai potrivite pentru nevoile clientului, pe baza cererilor completate de departamentul comercial
- Analizarea si completarea formularelor de solutii tehnice
- Respectarea procedurilor interne pentru formularea solutiilor tehnice
- Negocierea cu Carriers a contractelor, tarifelor, termenelor de plata etc
- Verificarea contractelor semnate cu clientii din punct de vedere tehnic
- Coordonarea instalarilor si urmarirea proceselor de instalare pana la finalizarea acestora
- Executarea unor studii de dezvoltare a infrastructurii retelei de acces si Pop-urilor
- Raportarea lunara a solutiilor tehnice, instalarilor, PoP-urilor noi, transferurilor etc

CERINTE

- Studii: Studii superioare finalizate in domeniul tehnic
- 2 ani experienta intr-o pozitie similara
- Cunostinte foarte bune de IP, sisteme radio si de fibra optica
- Cunostinte foarte bune PC: Excel si Visio
- Limba engleza - fluent (scris si vorbit)
- Persoana analitica, organizata, meticuloasa
- Persoana perseverenta, orientata catre obtinerea rezultatelor si repectarea termenelor limita
- Persoana deschisa, comunicativa, cu bune abilitati de comunicare, prezentare si negociere
- Capabil sa lucreze in conditii de stress si cu termene limita

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant

Dial Telecom este o companie in continua dezvoltare, cu 6 ani de experienta in domeniul telecomunicatiilor in Romania.
Inca de la inceput cunoscuta ca o companie care ofera servicii excelente clientilor, si-a creat un loc aparte in piata, facandu-se remarcata prin logo-ul \\\"tehnologie cu fata umana\\\".

Parte a unui holding regional de telecomunicatii, Dial Telecom raspunde cerintelor clientilor business in Europa Centrala si de Est: Romania, Republica Ceha si Slovacia. Dial Telecom ofera servicii si prin partenerii sai din Polonia, Ungaria si Austria.

Va multumim pentru interesul manifestat in compania noastra!

Pentru informatii suplimentare, va rugam vizitati site-ul nostru
www.dialtelecom.ro