Specialist SEO/SEM/Online Marketing

11AM Media Net srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

Efectueaza studii ale concurentei;
Creaza strategii de vanzari online.
Propune si testeaza campaniile de marketing online create pentru motoarele de cautare existente;
Realizeaza si actualizeaza planurile de optimizare si promovare a site-urilor gestionate;
Efectueaza audit concurential;
Efectueaza analiza statisticilor ;
Urmareste pozitionarea site-urilor web pe motoarele de cautare existente;
Gestioneaza campanii Adwords, PPC, Affiliation.
Implementeaza si conduce campanii axate pe social-media (Facebook, Twitter, etc).
Contribuie cu idei inovatoare de promovare online

CERINTE

- Experienta in mediul online ;
- Cunostinte de HTML, Google Analytics sau alte tool-uri de SEO;
- Experienta campanii Adwords, campanii Afiliere PPC.
- Sa fie la curent cu noile principii de usabilitate si optimizare;

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru relaxat, colectiv tanar si dinamic
- prime si bonusuri conform realizarilor
- program flexibil

RezolvIT oferă servicii de externalizare și suport IT pentru firme mici și mijlocii.