Specialist SEO

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam o persoana creativa, energica, pasionata de domeniul "Marketing online" si in special de SEO (optimizarea website-urilor pentru motoarele de cautare) pentru a se alatura echipei noastre.
- SEO On Page si Off-Page – planificare si implementare strategii AVANSATE de SEO, evaluarea rezultatelor, analiza rapoartelor de ranking si a datelor din Google Analytics pentru recomandare si luare de actiuni pentru optimizarea site-ului, implementare de elemente "call to action" pentru cresterea conversiilor etc., user experience;
- Social Media Marketing - crearea unei strategii ce urmareste cresterea numarului de fani / followers, engagement a fan base-ului actuali;
- Raportarea periodica si prezentarea performantei proiectelor din portofoliul companiei.

CERINTE

- Cunostinte avansate de SEO (Off-Page, On-Page);
- Experienta de lucru cu urmatoarele tool-uri: Google Analytics, Google Search Console (interpretarea rezultatelor, masuri de imbunatatire ROI, Bounce Rate, User Experience etc.), tool-uri SEO;
- Planificare, dezvoltare si implementare: Keywords research, analize SEO, audituri SEO, analiza concurentei, recuperare site-uri penalizate Google, content marketing, social marketing etc.
- Creativitate, inclinatie spre marketing online, comunicare, copywriting;
- Sa stie sa identifice topicuri de continut, sa creeze continut de calitate, sa-l optimizeze pentru motoarele de cautare, sa-l publice pe platforme online autoritare si relevante pentru SEO, sa-l promoveze, iar ultima etapa sa masoare rezultatele si sa perfectioneze intreg procesul;
- Limba engleza – nivel avansat (obligatoriu);
- Studii superioare finalizate sau in derulare: Marketing, Comunicare si Relatii Publice;
- Promptitudine si seriozitate.

BENEFICII OFERITE

Crestere salariala cu 10% in fiecare an
Plata orelor suplimentare
Mediu de lucru placut
Posibilitati reale de promovare
Prime in functie de rezultate
Telefon de serviciu (internet nelimitat la viteza 4G)
Beneficii speciale:
4 zile libere/ an (1 pe trimestru) - aditional concediului legal
Week-enduri prelungite: 8 zile libere partiale (4 ore Vineri, 4 ore Luni) (2 pe trimestru)
Zi libera platita cu ocazia zilei de nastere.
Cerinta speciala: nu se fumeaza in cladire.