SPECIALIST SAP- COMPANIE MULTINATIONALA

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Societate comerciala cu pozitie majora pe piata gazelor din Romania, clientul nostru inregistreaza peste 30 de ani de experienta in domeniul distributiei si comercializarii gazelor naturale.
Cu o structura a actionariatului mixta, romano-franceza, societatea are sanse considerabile sa accelereze procesul de dezvoltare si modernizare, astfel incat sa devina in scurt timp o societate competitiva de nivel european.

Responsabilitati:

Participarea la actiunea de implementare conform SAP;
Oferirea de asistenta utilizare SAP Productiv/ FUNCTIONAL
Captarea cerintelor din partea clientilor Business interni;
Adimistrare sisteme SAP, intretinerea arhitecturii, dezvoltare - rezolvare probleme;
Monitorizarea joburilor, planificare;
Activitati back-up;
Implementare de patch-uri SAP si upgrade-uri SAP;
Mentenanta imprimantelor in SAP;
Suport tehnic si corectare erori;
Administrare roluri si useri, asigurare securitate;
Elaborare de proceduri de lucru;

CERINTE

Experienta in SAP IS-U, minim 1 an;
Preferabil, experienta in SAP IS-U BI & IN;
Absolvent studii superioare;
Cunostinte avansate SAP BASIS;
Experienta in administrare si securitate sisteme SAP;
Experienta de administrare BD Oracle;
Cunostinte SAP NetWeaver reprezinta un avantaj;
Cunostinte UNIX (HP UX) reprezinta un avantaj;
Lb. engleza (nivel avansat);
Cunoasterea lb. franceze reprezinta un avantaj;
Orientat spre client;
Capabil de a lucra in echipa;
Responsabil;
Adaptaptabilitate.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant
- Posibilitati de dezvoltare profesionala intr-o companie multinationala
- Lucru intr-o echipa dinamica.

ABC HUMAN CAPITAL este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorul companiei, alaturi de echipa sa, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.

Consultantii ABC Human Capital vin cu o bogata experienta castigata in urma derularii unor complexe proiecte de recrutare, pentru posturi de middle si top management, pentru companii nationale si multinationale, la nivelul intregii tari.