Specialist Salarizare si Administrare Resurse Umane

ZAREA SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Salarizarea

Colecteaza si centralizeaza toate informatiile si documentele justificative privind statul de plata: pontaje, concedii medicale, de odihna, modificari de salarii, prime, bonusuri, retineri, etc;
Efectueaza calculul salariilor utilizand aplicatia software pusa la dispozitie de catre companie; intocmeste statul de plata, centralizatoarele de impozite si taxe datorate statului;
Intocmeste si depune toate declaratiile privind obligatiile catre institutiile statului, abilitate in termene legale precum si a fiselor fiscale;
Asigura viramentul salariilor pe cardurile angajatilor (transmiterea catre banca a borderoului de plati salariale); gestioneaza emiterea de carduri pentru cei nou angajati;
Efectueaza comanda tichetelor de masa/cadou si a fluturasilor de salariu si asigura distribuirea acestora catre salariati;
Intocmeste rapoarte periodice pentru departamentul Financiar (ex. monitorizarea bugetului de salarii) si alte rapoarte în conformitate cu cerintele departamentului de Resurse Umane sau ale altor departamente;

Administrarea resurselor umane
Gestioneaza fluxul de documente solicitate prin lege si proceduri interne ale companiei;
Redacteaza contractele de munca, actele aditionale, deciziile, precum si alte documente necesare;
Colecteaza documentele si actualizeaza corespunzator dosarele de personal ale angajatilor; efectueaza inscrierile in carnetele de munca si in registrele solicitate prin lege;
Pastreaza legatura cu autoritatile publice abilitate in domeniul resurselor umane (ITM, ANOFM, CASS, Casa de Pensii etc.);
Urmareste legislatia în domeniul administrarii de personal si salarizarii, semnaleaza proactiv modificarile legislative care au impact in activitatea proprie si propune solutiile de schimbare pentru respectarea permanenta a reglementarilor legale;
Dezvolta proceduri de lucru si solutii de optimizare a activitatii proprii;

CERINTE

Certificat de Inspector Resurse Umane cu drept de semnatura
Cunostinte foarte bune de legislatie a muncii
Operare PC – nivel avansat (MS Office: MS Word, MS Excel, MS Outlook; utilizarea de aplicatii software specializate pentru calcul salarii)
Fire organizata;
Putere de concentrare, seriozitate;
Capabil de lucru in conditii de stres si termene precise;
Capacitate de analiza si de lucru cu cifre

DESCRIEREA FIRMEI

Company member of Schloss Wachenheim Group, Germany.
The leading world-wide company on sparkling wines production