Specialist Salarizare si Administrare Personal

La Fourmi

Job expirat

RESPONSABILITATI

Se subordoneaza direct Managerului HR avand urmatoarele responsabilitati:
- Inregistreaza, actualizeaza, calculeaza la timp salariile si alte drepturi banesti, beneficii si taxele aferente
- Solicita, culege, verifica si actualizeaza datele necesare salarizarii (pontaje)
- Tine evidenta concediilor de odihna, a concediilor medicale si speciale (nastere, casatorie, etc)
- Monitorizeaza si aplica retinerile din salariu
- Asigura transferul in conturile angajatilor a salariilor si plata taxelor catre institutiile de stat
- Intocmeste toata documentatia privitoare la plata salariilor si taxelor si o transfera catre autoritatile respective
- Intocmeste si distribuie fisele fiscale ale angajatilor si ¿fluturasii¿ de salariu
- Intocmeste periodic si la cerere rapoarte specifice de HR si salarizare
- Intocmeste acte aditionale si elibereaza adeverinte
- Gestioneaza miscarile de personal (promovari, rotiri, iesiri) in sistemul de gestiune a datelor
- Opereaza in carnetele de munca ale angajatilor si registrele de evidenta
- Intocmeste politici si proceduri de salarizare si acordare a altor beneficii
- Mentine legatura cu autoritatile si institutiile din domeniu (banci, Casa de Pensii, Institutul de Statistica, etc.)

CERINTE

- Min. studii liceale (studiile superioare constituie un avantaj)
- Experienta in salarizare de min. 1 an (experienta intr-o firma cu peste 300 angajati constituie un avantaj)
- Bune abilitati de lucru pe calculator (MS Office: Excel, Word, PowerPoint, Outlook)
- Atestat de Inspector Resurse Umane (obligatoriu)
- Cunostinte bune de limba engleza
- Experienta cu lucrul intr-un system ERP conscrat constituie un avantaj
- Spirit de echipa, discretie, dinamism si initiativa

La Fourmi este o companie de retail aflata in plina expansiune pe piata romaneasca, intersata de a-si mari echipa prin atragerea unor oameni a caror principala motivatie o reprezinta pasiunea pentru propria profesie.