Specialist Salarizare

SOFTWIN

Job expirat

RESPONSABILITATI

Principalele responsabilitati sunt:
- inregistrarea in sistem a concediilor de odihna, concediilor fara plata, medicale sau pentru evenimente deosebite;
- introducerea si verificarea pontajelor in sistem, pe centrii de cost;
- introducerea avansurilor de salarii;
- calculul salariilor, contributiilor si impozitelor aferente;
- intocmirea statelor de plata si a fluturasilor de salarii;
- realizarea fisierului pentru calculul numarului de bonuri de masa;
- realizarea fisierului de carduri;
- intocmirea declaratiilor nominale lunare si urmarirea depunerii acestora;
- intocmirea fiselor fiscale;
- intocmirea de rapoarte, statistici solicitate de management;
- implementarea tuturor schimbarilor legislative privind salarizarea si actualizarea bazei de date.

CERINTE

- experienta minim 5 ani intr-o functie similara;
- experienta de lucru in companii de dimensiuni mari;
- atestat Inspector personal - reprezinta avantaj;
- cunoasterea legislatiei in domeniu;
- experienta de lucru cu sistemul informatic Charisma - reprezinta avantaj.

SOFTWIN este o companie cu capital integral romanesc a carei principala activitate o reprezinta dezvoltarea si furnizarea de solutii si servicii complexe din domeniul IT&C. Infiintata in 1990, SOFTWIN si-a diversificat continuu activitatea, adaugand la activitatea de baza de dezvoltare si implementare de aplicatii software complexe, noi solutii si servicii cum ar fi: ePublishing si eContent Solutions (1993), antivirus BitDefender (1997), servicii de contact center (2000), helpdesk pentru IT (2001), solutii SAP (2002).
In prezent, grupul Softwin reuneste patru divizii distincte, fiecare avand structura de management si de raportare adecvata:
BITDEFENDER - Solutii si servicii de securitate a datelor
INTUITEXT - Solutii de suport pentru instruire si knowledge management (eLearning)
ASCENTA - Solutii integrate si consultanta de procese de business
PAXATO - Servicii de administrare a relatiilor cu clientii pentru companii din Europa de Vest