Specialist salarizare

UPC Romania S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Verifica calcularea corecta a salariilor tuturor angajatilor UPC, bilunar; raporteaza lunar departamentului Contabilitate si Finante sumele de plata si situatiile cu taxele salariale
- Verifica intocmirea corecta a declaratiilor catre autoritati, in conformitate cu legislatia in vigoare
- Verifica respectarea tuturor reglementarilor legale si interne in ceea ce priveste documentele referitoare la salarizarea personalului ??? state de plata, declaratii lunare catre autoritati
- Verifica baza de date a programului de calcul a salariilor cu toate informatiile cerute de program
- Asigura interfata intre departamentul Resurse Umane si restul companiei;
- Asigura interfata intre departamentul Resurse Umane si firma care asigura serviciul de calcul salarial;
- Gestioneaza documentele de calcul salarial si administrare de personal;
- Gestioneaza relatia cu banca pentru conturile angajatilor;
- Ofera suport in celelalte proiecte ale departamentului Resurse Umane.

CERINTE

- Minim 2 ani experienta profesionala in domeniul salarizarii personalului
- Abilitati excelente de comunicare scrisa si vorbita: dezvoltarea politicilor si procedurilor; abilitati de prezentare, cunostinte bune de corespondenta scrisa, raportare
- Specializarea in domeniul salarizarii personalului
- Cunostinte de management general si de managementul resurselor umane
- Cunostinte bune de legislatia muncii
-Experienta in lucrul cu autoritatile si alte organizatii (Ministerul Muncii si Protectiei Sociale, Casa Nationala de Pensii, alte organisme guvernamentale, etc.)
- Cunoasterea limbii engleze
- Foarte bune abilitati de lucru cu calculatorul

UPC este una dintre cele mai dinamice companii multinationale din industria de comunicatii prin cablu din Romania. UPC face parte din Liberty Global, Inc. (LGI), unul dintre liderii mondiali in furnizarea de servicii de televiziune, voce si date, cu operatiuni in 17 tari, 11 dintre acestea din Europa.
Prezenta in Romania inca din 1992, UPC este pregatita sa ofere servicii moderne in banda larga la nivel national: televiziune analogica si digitala, internet de mare viteza, servicii competitive de telefonie digitala.