SPECIALIST SALARIZARE

SC AVRIG 35 SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Obiectivul postului:
- Deruleaza lunar toate procedurile de calcul salarial si intocmire declaratii aferente salariilor pentru 7 companii din grupul AVRIG 35 totalizand aproximativ 150 angajati.
- De asemenea, ofera suport administrativ pentru alte functiuni HR.
- Opereaza in aplicatia software toate modificarile referitoare la salarii, prime & bonusuri, concedii, angajari si incetari contracte de munca si deruleaza procesul de salarizare
- Calculeaza contributiile si impozitele aferente salariilor, completeaza ordinele de plata aferente taxelor la bugetul de stat
- Completeaza toate actele necesare virarii salariilor si mentine legatura cu banca
- Pregateste lunar declaratiile salariale si urmareste depunera acestora
- Pregateste diverse documente solicitate de salariati (adeverinte salariale)
- Mentine relatii profesionale cu institutii specifice domeniului de activitate si intern cu toate departamentele
- Intocmeste fisele fiscale ale angajatilor si suprevizeaza expedierea lor catre angajati
- Intocmeste analize de cost si salarizare si alte rapoarte solicitate de catre superior
- Se informeaza permanent asupra legislatiei muncii si colaboreaza in acest sens cu departarmentul juridic
- Ofera suport administrativ pentru alte functiuni de Resurse Umane: Compensatii si beneficii, administrare personal

CERINTE

- Studii superioare absolvite in domeniul economic, preferabil finante-contabilitate
- Spirit analitic, atentie la detalii
- Foarte bune abilitati de comunicare si organizare
- Experienta in Salarizare/Raportare de minimum 4 ani
- Limbi Straine: Engleza - nivel mediu / avansat
- PC: MS Office, in special Excel

Grupul AVRIG 35 a fost infiintat in 1999 si activeaza cu succes in domeniul investitiilor imobiliare. Compania dezvolta si administreaza proiecte de investitii imobilare.