Specialist salarizare

Dragon Star Company SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- intocmire si verificare pontaje;
- Intocmirea statelor lunare de plata: calcul salarii, indemnizatii si alte drepturi de natura salariala;
- Calculul concediilor medicale si de odihna;
- Intocmirea declaratiilor lunare privind obligatiile catre institutiile abilitate;
- Relatia cu institutiile de stat acreditate in domeniu (CASS, Casa de pensii, ANOFM, ITM);
- Intocmirea fiselor fiscale pentru salariati.

CERINTE

- Studii superioare economice (absolvent Finante/Contabilitate)
- Experienta profesionala minim 2 ani;
- Cunostinte de legislatia muncii si sistemul de salarizare;
- Bune cunostinte de operare PC (cunostinte avansate de Excel si programe de salarizare);
- Persoana organizata, spirit analitic, meticuloasa.

BENEFICII OFERITE

- Un mediu de lucru profesionist si dinamic;
- Salariu negociabil in functie de experienta si capacitate

DRAGON STAR COMPANY - CURIER EXPRES, beneficiind de o dotare moderna, experien?a de peste 10 ani in transportul de valori si personal specializat efectueaza; livrari de documente si marfuri in peste 100 de localitati de pe teritoriul Romaniei.